SÜREKLİ ISITMA / ISITMA KONFORUNDAKİ YENİ STANDART


DEFROST SIRASINDA DA KESİNTİSİZ KONFOR İÇİN VRV IV

VRV IV, defrost modu etkinken de kesintisiz şekilde ısıtmaya devam ettiğinden, tek çeşit ısıtma için heat pump kullanımının algılanan dezavantajlarına çözüm getirir.

Heat pump'lar ısıtmadaki yüksek enerji verimlilikleriyle tanınır, ancak ısıtma işlemi sırasında buz meydana getirir ve bu buzun soğutucu akışkan döngüsünü tersine çeviren bir defrost işlevi kullanılarak düzenli olarak eritilmesi gerekir. Bu da sıcaklıkta geçici bir düşüşe neden olur ve bina içerisindeki konfor düzeylerini azaltır.

Defrost işlemi (sistemin boyutuna bağlı olarak) 10 dakika kadar sürebilir ve serpantine kadar donan havadaki nemin en fazla olduğu -7 ila +7°C arası sıcaklıklarda daha sık gerçekleştirilir; bu da algılanan iç ortam konfor düzeyleri üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

VRV IV, defrost çalışması sırasında da ısıtma yaparak bu kısır döngüyü değiştirmiştir ve böylece iç ortamdaki sıcaklık düşüşleri engellenir ve konfor kesintisiz şekilde yüksek tutulur.

VRV Sürekli ısıtma

NASIL ÇALIŞIR?

VRV IV, faz dönüşüm malzemelerine dayalı olan benzersiz bir ısı toplama elemanına sahiptir ve böylece konforlu iç ortam havasının korunması için iç ortamı ısıtmaya devam ederken, dış ünite defrostu için enerji sağlar. Defrost işlemi için gerekli enerji, normal ısıtma modu sırasında bu elemanda depolanır.

FAZ DÖNÜŞÜM MALZEMESİ NASIL ÇALIŞIYOR?

Bir faz dönüşüm malzemesi (PCM), fazı katıdan sıvıya veya sıvıdan katıya dönüştürdüğünde enerji depolar veye salar.

VRV Sürekli ısıtma
Omnia Logosu

Omnina Daikin Bayisi
Klimalar grubunda dünyanın 1 numaralı Japon markası Daikin. Yüksek teknolojik fonksiyonları ve enerji tasarrufu olarak dünyanın en iyi ürünlerini üretir.

Adres Beşevler Mah. Yıldırım Cad. No:309 H İç Kapı No:4 Nilüfer - BURSA
© 2022 Omnıa Isıtma ve Soğutma Sistemleri - Bursa